• 1zzz

  jagodzin.pl

 • 2

  Strona poświęcona miejscowości Jagodzini.

 • 3

  jagodzin.pl

 • 4

  Strona poświęcona miejscowości Jagodzini.

Copyright 2019 - Custom text here

     Na podwórku szkolnym podczas przerw lekcyjnych uczniowie Zespołu Szkół w Ruszowie lubią grać w piłkę nożną na placu apelowym, który dodatkowo jest wyposażony w bramki. Jednak ze względu na to, iż podczas gry, piłka najczęściej „lądowała” na Cmentarzu, zostało wydane zarządzenie dyrektora o zakazie gry do momentu założenia na murze tzw. łapaczy na piłkę.
     Łapacze sfinansował Pan Burmistrz w wysokości 5400 zł, koszty transportu sfinansowała Rada Rodziców w wysokości 1000 zł. Zamontowanie łapaczy było bardzo trudne, jednak dzięki pomysłowości i pracy konserwatorów szkolnych są już stabilnie założone i od dzisiaj uczniowie mogą bez przeszkód aktywnie spędzać czas śródlekcyjny. Dodatkowo został zamontowany kosz (do gry „w kosza”) oraz słupy na siatkę do gry w siatkówkę.

O tym, jak było to bardzo ważne dla naszych uczniów, świadczy fakt, że od tej pory podczas przerw nie ma takiego czasu, by uczniowie nie grali w piłkę.
Łapacze prezentują się okazale, jednak w połączeniu z brzydkim murem wyglądają mało estetycznie. Wierzę, że znajdą się środki, by w najbliższym czasie odnowić mur.
     W imieniu społeczności szkolnej, a szczególnie w imieniu uczniów, bardzo dziękuję Panu Burmistrzowi i Radzie Rodziców za pomoc.

Irena Droś

mt_gallery: