• 1zzz

  jagodzin.pl

 • 2

  Strona poświęcona miejscowości Jagodzini.

 • 3

  jagodzin.pl

 • 4

  Strona poświęcona miejscowości Jagodzini.

Copyright 2019 - Custom text here

W dniu  6 grudnia 2018 roku w Domu Kultury w Jagodzinie odbyło się  spotkanie z Mikołajem. Do sali widowiskowej przybyły dzieci wraz z rodzicami, dziadkami,  mieszkańcy, zaproszeni goście - grupa teatralna „Pirat” przy bibliotece publicznej w Ruszowie.

Tradycyjnie wszystkich zgromadzonych   powitał   sołtys  Zbigniew Zawadzki . Wszyscy z   ogromnym zainteresowaniem   podziwiali  przygotowane przedstawienie  "O krawcu Niteczce, który został królem" wyreżyserowane przez Krzysztofa Zielińskiego zakończone ogromnymi owacjami i brawami.  Trzeba przyznać ,że  gra aktorska oraz oprawa muzyczna była na bardzo wysokim poziomie. W dalszej części  wystąpiły dzieci z Domu Kultury "Wesołe Jagódki"  pod kierownictwem instruktora kultury,  które  zaprezentowały przedstawienie kukiełkowe pod tytułem  "Królowa Śniegu" również nagrodzone dużymi  oklaskami. Podczas  spotkania sołtys wręczył   podziękowania zarówno dla darczyńców jak   również uczestników występów. Dzieci natomiast z  niecierpliwością oczekiwały na przybycie św. Mikołaja. W końcu w drzwiach ukazała się długo wyczekiwana postać w  asyście druhów z OSP. Po przywitaniu dzieci  przystąpiono do rozdania paczek. Najbardziej  wytrwałe  dzieci bawiły się w dalszej części spotkania  przy dźwiękach muzyki wraz ze  św. Mikołajem.  W trakcie spotkania dzieci mogły skosztować pysznych gofrów przygotowanych przez  panie z kuchni , za  które bardzo dziękujemy .  Były również słodycze, soki  i owoce .Dla grupy teatralnej przygotowano również skromny poczęstunek w postaci ciasta .Natomiast starsi mogli skorzystać z gorących napoi. Około godz.19.00  św. Mikołaj   pożegnał się z dziećmi i wyruszył w dalszą drogę.  Paczki  w tym roku zostały ufundowane przez   darczyńców  : Stowarzyszenie „Moja Wieś Jagodzin” Wsparcia finansowego  udzielili nam  również Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Węglińcu ,Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Węglińcu oraz  darczyńcy  indywidualni - Grzegorz Sikorzyński, Andrzej Kusiak, Sylwia i Stanisław Mikołajczyk, sołtys oraz Szymon Mikołajczyk. Szczególne  słowa uznania i podziękowania chcę skierować do byłego mieszkańca Naszego sołectwa, który obecnie mieszka za granicą.

Za pomoc w organizacji spotkania ze św. Mikołajem dziękuję  również:  Grupie teatralnej "Pirat" przy  bibliotece w Ruszowie, „Wesołym  Jagódkom”, Radzie Sołeckiej, Stowarzyszeniu  "Moja Wieś Jagodzin", Grupie Odnowy Wsi, strażakom z OSP Jagodzin, instruktorowi MGOK w Węglińcu oraz osobom indywidualnym Panu Zbigniewowi Bogaczowi, Adamowi Napolskiemu, Monice Matuszak, Krzysztofowi Bieganowskiemu.

Sołtys  Sołectwa Jagodzin
Zbigniew Zawadzki   


Galeria zdjęć - Mikołajki w Jagodzinie