• 1zzz

  jagodzin.pl

 • 2

  Strona poświęcona miejscowości Jagodzini.

 • 3

  jagodzin.pl

 • 4

  Strona poświęcona miejscowości Jagodzini.

Copyright 2019 - Custom text here

W sobotę, 11 marca 2017 roku w Domu Kultury w Jagodzinie odbyło się spotkanie Kobiet Jagodzina organizowane przez Radę Sołecką z okazji „Dnia Kobiet”. Tradycyjnie było to spotkanie kilku pokoleń.

Wszystkim Paniom życzenia złożył Sołtys oraz Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec jednocześnie mieszkaniec Jagodzina Stanisław Mikołajczyk. Po okolicznościowych życzeniach każda z Pań otrzymała symboliczny kwiatek – tulipana, a całość uświetnił toast lampką szampana. Corocznej tradycji stało się zadość i również w tym roku Panowie: Andrzej Kusiak, Stanisław Mikołajczyk oraz Sołtys ufundowali Paniom praktyczny prezent w postaci, pięciu zestawów filiżanek z talerzykami.

W miłej i sympatycznej atmosferze Panie przy kawie, herbacie, potrawach i przekąskach oraz ciastach domowego wypieku spędziły ten wyjątkowy wieczór.

O tak uroczystą oprawę spotkania, organizację i atmosferę zadbali jak zwykle niezawodni Panowie. Oczywiście do tych starań niezbędna była praca i zaangażowanie Kobiet aktywnie działających w Radzie Sołeckiej, Grupie Odnowy Wsi, Stowarzyszeniu, "Moja Wieś Jagodzin" jak i tych niezrzeszonych, a zawsze wspierających działania na rzecz Naszej wsi. Cieszy niezmiernie fakt, iż frekwencja, jak co roku dopisała. Szczególne podziękowania należą się Paniom z "kuchni", które przygotowywały potrawy, przekąski oraz smakołyki. Dziękuję Wszystkim Paniom za przepyszne ciasta domowego wypieku.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości. Szczególne podziękowania należą się strażakom OSP Jagodzin, za pomoc w przygotowaniu oraz obsłudze kelnerskiej święta z okazji Dnia Kobiet.

W tym miejscu, składam życzenia z okazji Dnia Kobiet Wszystkim Paniom niemogącym uczestniczyć w tym spotkaniu. Dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności. Samych radosnych i pogodnych chwil w życiu. Spełnienia zarówno w życiu osobistym jak również zawodowym. Rodzinnego ciepła i miłości, wzajemnej życzliwości i wyrozumiałości.

Osobiście dziękuję Wszystkim za pamięć i prezent z okazji "Dnia Sołtysa" oraz tradycyjnie odśpiewane "sto lat". Muszę przyznać, że funkcja Sołtysa jest "szczególną" i bardzo odpowiedzialną w życiu Naszej lokalnej społeczności. W Naszej Gminie jestem jednym z najmłodszych stażem. Nie mniej jednak mogę powiedzieć, że "nie jest łatwo", tak więc takie chwile dodają energii i zapału do dalszej pracy. Ponadto przypominam, że miałem odpowiedniego nauczyciela i to również zobowiązuje.

Sołtys        
Zbigniew Zawadzki