• 1zzz

  jagodzin.pl

 • 2

  Strona poświęcona miejscowości Jagodzini.

 • 3

  jagodzin.pl

 • 4

  Strona poświęcona miejscowości Jagodzini.

Copyright 2019 - Custom text here

W ostatnim czasie, na zlecenie dyrektora Zespołu Szkół w Ruszowie, firma budowlana z Gozdnicy dokonała rozbiórki budynku gospodarczego na podwórku Zespołu Szkół w Ruszowie. Całość inwestycji wyniosła 3 tys. złotych, która została opłacona przez Burmistrza Gminy i Miasta Węgliniec.

Budynek ten wymagał natychmiastowej likwidacji ze względu na bezpieczeństwo uczniów przebywających w jego pobliżu. Miał uszkodzony strop i dach, popękane ściany, był całkowicie zawilgocony i pokryty grzybem. Nie nadawał się już do remontu i w każdej chwili mógł się zawalić. Jego usunięcie nie było proste, ponieważ przylegał bezpośrednio do muru cmentarnego, także uszkodzonego przez rosnące nieopodal niego drzewo, jednak firma z Gozdnicy zrobiła to bardzo profesjonalnie. Pozostało jeszcze do zrobienia, w późniejszym terminie, rozebranie (ręczne) kilku warstw cegieł z górnej części muru
oraz dobudowanie przy murze filarów wzmacniających mur- podobnych do pozostałych w dalszej części muru- te prace wykonają konserwatorzy szkolni.

Bardzo dziękuję Panu Burmistrzowi za pomoc w załatwieniu formalności oraz środki finansowe.

Irena Droś

mt_gallery: