• 1zzz

  jagodzin.pl

 • 2

  Strona poświęcona miejscowości Jagodzini.

 • 3

  jagodzin.pl

 • 4

  Strona poświęcona miejscowości Jagodzini.

Copyright 2019 - Custom text here

     Celem nie było samo spotkanie, ale przede wszystkim bycie razem, wzajemne życzenia, możliwość spotkania z zaproszonymi gośćmi oraz wspólne kolędowanie.
     Żeby jednak 23 stycznia 2016 roku tak się mogło stać do wykonania było wiele prac przygotowawczych. I tu pierwsze zaskoczenie – ilość mieszkańców biorących udział w pracach porządkowych i dekoracyjnych w sali Domu Kultury. Po raz kolejny gospodynie z Jagodzina nie zawiodły – można by nakręcić film z wędrówki do Domu Kultury gospodyń niosących ciasta i wypieki na opłatek.

     Grupa strażaków OSP przygotowuje i pomaga w wystroju Sali. Jagodzińska młodzież jednakowo ubrana roznosi opłatek i kelneruje obsługując pełną salę - uczestników spotkania opłatkowego. Stała ekipa pracująca w swej „rezydencji” – kuchni przygotowuje wyśmienite potrawy i przysmaki. W dniu spotkania opłatkowego „odbywa się” konkurs lepienia pierogów, w którym „startuje” 5 gospodyń z Jagodzina. Było co lepić dla 240 gości obecnych na Sali. Konkurs wygrały wszystkie gospodynie – pierogi były wspaniałe – nie pozostał ani jeden!
     Chciałbym Wam wszystkim za ten wspaniały dzień podziękować! Po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteśmy razem, że się wspieramy – nie rywalizujemy! Uważam, że zorganizowane z takim rozmachem i tak perfekcyjnie spotkanie opłatkowe to sukces Jagodzina.
     Nie zapominamy o wielkim sercu naszych sponsorów – bez Waszego wsparcia na nic zdały by się nasze przygotowania, nie było by nas stać na tak okazale zastawione stoły. Obficie zastawione stoły pysznymi potrawami, wspaniała i gustowna dekoracja na stołach (i nie tylko) pozwoliły uczestnikom spotkania bardzo pochlebnie oceniać całość spotkania.
     Jednakże do końcowej oceny potrzebne były również inne elementy całości spotkania opłatkowego – występy wykonawców jasełek i występy zespołów. Wykonawcami tymi były dzieci z Zespołu Szkół w Ruszowie, Zespół „Pryma” z Ruszowa, Zespół z Domu Kultury w Ruszowie i Zespół „Podolanie” z Czerwonej Wody. Wspólne z uczestnikami spotkania kolędowanie wykonawców dodało całej uroczystości blasku i uroku.
     Nie zawiedli nas goście, otrzymaliśmy wiele gratulacji i podziękowań. Wspaniałe były życzenia od Burmistrza Gminy i Przewodniczącego Rady Miejskiej. Grupa wspaniałych naszych i zaproszonych strażaków, uczestniczących we wspólnym opłatku, dodatkowo świętowała wcześniej uroczyście otwarcie remizy w Jagodzinie po kapitalnym remoncie. Będzie przez kilka miesięcy co wspominać i wracać pamięcią do tych chwil.
     Podsumowując, wszystkim uczestnikom spotkania opłatkowego, wszystkim co wnieśli nawet najmniejszy wkład i trud w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy SERDECZNIE DZIĘKUJĘ !

Bogdan Mścichowski Sołtys

 

mt_gallery: