• 1zzz

  jagodzin.pl

 • 2

  Strona poświęcona miejscowości Jagodzini.

 • 3

  jagodzin.pl

 • 4

  Strona poświęcona miejscowości Jagodzini.

Copyright 2019 - Custom text here

Delegacja Ochotniczej Straży Pożarnej w Jagodzinie i Sołectwa Jagodzin, uczestniczyła w Gali Finałowej konkursu "Floriany 2019", 18 maja w Otrębusach koło Warszawy. Uroczystość miała miejsce w Europejskim Centrum Matecznik Mazowsze, w trakcie której mogliśmy obejrzeć występ Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze".  Nasza inicjatywa, "Biesiada Wiejska Jagodzin 2018", zrealizowana wspólnie z partnerami: Sołectwem Jagodzin, Stowarzyszeniem "Moja wieś Jagodzin", Grupą Odnowy Wsi oraz Mieszkańcami, znalazła się w czwórce najlepszych zrealizowanych inicjatyw w kraju, w kategorii Sport, Rekreacja i Turystyka.

Choć nie udało się wygrać, działamy dalej i pracujemy na kolejną nominację! Zgodnie z powiedzeniem do trzech razy sztuka! Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że mogliśmy uczestniczyć w tym wspaniałym spotkaniu strażaków z całej Polski, podczas którego wymieniliśmy wiele cennych uwag i doświadczeń. Prezentacja osiągnięć i zrealizowanych projektów poszczególnych jednostek, dostarczyła wiele nowych pomysłów. Spotkanie było okazją także do rozmów na temat problemów z jakimi borykają się aktualnie jednostki, szczególnie te spoza Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. 

Nasza wyprawa nie byłaby możliwa, gdyby nie środki Gminy i Miasta Węgliniec, które pokryły koszty transportu naszej delegacji, za które serdecznie dziękujemy.