• 1zzz

  jagodzin.pl

 • 2

  Strona poświęcona miejscowości Jagodzini.

 • 3

  jagodzin.pl

 • 4

  Strona poświęcona miejscowości Jagodzini.

Copyright 2019 - Custom text here

To już dwa lata, kiedy pożegnaliśmy zmarłego śp. Bogdana Mścichowskiego wieloletniego sołtysa Sołectwa Jagodzin.
Funkcję Sołtysa objął w dniu 05.05.2000 roku i pełnił ją przez cztery kadencje, do dnia nagłej śmierci w dniu 30 stycznia 2016 roku. 
Inicjator i założyciel OSP w Jagodzinie (20.12.2002 roku). W okresie od 17.01.2003 roku do 28.06.2008 roku pełnił funkcję Prezesa OSP Jagodzin. W latach 2012-2014 nominowany do konkursu "Sołtysa Roku" organizowanego przez  Wojewodę Dolnośląskiego. W 2014 roku odznaczony odznaką "Zasłużony dla Rolnictwa i Rozwoju Wsi" nadaną przez  Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W trakcie tego okresu dał się poznać mieszkańcom, jako cierpliwy potrafiący słuchać i rozmawiać, doskonały negocjator i rozjemca. Dla wielu mieszkańców w tym również dla mnie osobiście był i zawsze będzie wzorem do naśladowania. Pozostał jedynie smutek i żal ,że opuścił Nas tak szybko i niespodziewanie, a przecież miał jeszcze tyle pomysłów i planów. Nie zmarnujmy  tego  dorobku, który dla nas wypracował. Wspólnie dbajmy o Nasze dobro, aby w ten sposób móc podziękować i oddać Mu szacunek za wszystko co zrobił dla naszej lokalnej społeczności.

To właśnie  dzięki Tobie zaangażowałem się w życie społeczne naszej miejscowości i podjąłem to wyzwanie. Teraz  już wiem ile trzeba wysiłku i determinacji aby osiągnąć tak wysoki poziom, który reprezentowałeś. Pamiętam jest takie powiedzenie "nie ma ludzi nie zastąpionych są  jednak wyjątki i to właśnie Ty do nich należysz".

Słowa i tak nie oddadzą tego co dla nas i sołectwa Jagodzin zrobiłeś. Dziękuję jeszcze raz w imieniu mieszkańców, Rady Sołeckiej oraz własnym.

SOŁTYS Sołectwa Jagodzin
Zbigniew Zawadzki    

mt_gallery: